O výrobci


První snímače zhotovené Aloisem Raffajem spatřily světlo světa v r. 1981. Jednalo se o kontaktní nalepovací snímače a jejich vznik byl vynucen potřebou prosazení se akustických nástrojů (kytara, mandolína a housle) v rockové kapele SPRINT, ve které působil.

První snímač

Dílna

Roku 1985 byl ukončen vývoj kobylkových piezo-snímačů a předzesilovačů pro akustickou kytaru. Od téhož roku se datuje také zahájení spolupráce s ryze českou firmou Furch ( www.furch.cz ) vyrábějící kvalitní kytary a mandolíny.

Ihned po revoluci v roce 1989 byla firma legalizována. Snímače a předzesilovače MAG–Pickups byly neustále zdokonalovány. V r. 1992 byla zavedena SMD technologie a v r. 1994 začaly být desky předzesilovačů osazovány na automatech.

V průběhu posledních let byl zahájen soustavný vývoj snímačů pro ostatní akustické strunné nástroje. Vždy byl kladen důraz na názory zkušených hudebníků-hráčů na daný nástroj.

Majitel firmy Alois Raffaj vystudoval specializaci akustika na pražském ČVUT. Působil v řadě kapel jako hráč zejména na dechové nástroje. V r. 1992 se vyučil v Lubech u Chebu kytarářem. V r. 2001 pak dokončil doktorandské studium v oboru akustika. Své teoretické znalosti využívá při vývoji nových výrobků, aby co nejlépe vyhovovaly nárokům profesionálních hudebníků a přitom byly cenově dostupné široké hudebnické veřejnosti. V nejvyšší možné míře jsou používané kvalitní polotovary a materiály vyrobené v České republice.